Smíchovské společenství mládeže Smíchovské společenství mládeže
Nepravidelné akce:

Rekolekce Rekolekce:
Jednou z nepravidelných akcí je víkendová duchovní obnova. Víkendová vcelku jasně charakterizuje, že je nečekaně od pátku do neděle a zpravidla se odehrává na nějaké přívětivé faře, kde jsou ochotni nás ponechat v tichém rozjímání. Naše duchovní vedení má na starosti vždy nějaký kněz k tomu od Pána povolaný a námi o toto vedení požádaný. Témata rekolekcí se většinou snažíme vymýšlet ve spolupráci s daným duchovním vedením, takže většinou víme na co se máme těšit, ale není to pravidlem - občas nás čeká též překvapení, ale o to povedenější to bývá!

Víkendy s volným programem Víkendy s volným programem:
Ale protože naše společenství je pro mládež, tak je na místě se také pěkně akčně vyřádit a trochu vyventylovat přebytečnou energii. K tomu se snažíme si vytvářet dostatek příležitostí na víkendech strávených na zcela rozličných místech, někdy na faře, kde je k tomu dostatek prostoru a ochoty, někdy na chalupě či chatě někoho z nás. Taková náplň víkendu je předem dosti neodhadnutelná, ale začalo se stávat pravidlem prostřídat různé hry v terénu se zábavnými stolními hry v interiéru, jako např. Carcassonne nebo Osadníci.

Sportovní odpoledne Sportovní odpoledne:
Mezi nepravidelné akce našeho společenství patří též sportovní odpoledne - zpravidla nedělní. V teplých měsících trávíme tyto sportovní zážitky na čerstvém vzduchu třeba na Dětském ostrově obklopeni vodami Vltavy. V zimním období se jdeme vyřádit do tělocvičny Jaboku (Salmovská 8), tedy pokud máme štěstí a je tam zrovna volno. Náplní takového odpoledne bývá zpravidla volejbal nebo nohejbal, ale i jiné zábavné míčové i nemíčové hry, které nás zrovna napadají - fantazii se zkrátka meze nekladou!!! ;-)

Čajové posezení Čajové posezení:
Jelikož máme mezi sebou také některé jedince, kteří jsou opravdoví čajoví fajnšmekři a jeden z nich má doma dokonce malou skromnou domácí čajovnu, občas se stane, že se u něj sejdeme! Rádi tak společně strávíme příjemný a klidný večer u šálku chutného, zaručeně kvalitního a zodpovědně připraveného čaje a případně i vodní dýmky.

Táborák na konci školního roku Táborák na konci školního roku:
Tak trochu pravidelně nepravidelnou akcí je táboráček pořádaný na konci školního roku. No, jak vypadá takový táborák nemusím přece nikomu vysvětlovat - takže to je asi docela bez komentáře. Co ale za komentář stojí, jsou všechny ty dobroty, co si v doprovodu táboráčku dopřáváme. Zkrátka vše co Vás napadne, že se dá upravit nad plamenem, tak se může objevit, stejně tak jako cokoliv jiného - to si přivezeme a s chutí spořádáme.

Letní výpravy Letní výpravy:
O letních prázdninách? To se spolčo opravdu pravidelně neschází, poněvadž každý lítá kdovíkde! Ale přesto i o velkých prázdninách se domluví jedna společná akce. Charakter těchto výprav je dosti různý, ale často bývají společným jmenovatelem putovní výlety s batohy na zádech někam do krásné krajiny, ať už jde o české, nebo zahraniční krásy.

Silvestr Silvestr:
Konec kalendářního roku a začátek nového bývá zpravidla také dobrá příležitost k tomu, abychom se vydali o prázdninách někam ven z města a pobyli spolu v příjemném prostředí. Toto prostředí se dá velice dobře najít na různých farách - jak nečekané. Silvestrovské spolčovní akcičky bývají jedny z nejoblíbenějších. Většinou tak 4 až 5 prázdninových dní trávíme střídavě hrami a výlety v okolí pobytu. Když je sníh, tak se jde lyžovat nebo běžkovat a ve zbývajícím čase jsme pěkně v teplíčku fary a vymýšlíme jiné akční hry a zpestření.


Biblický citát na dnešní den
Pane, ať vidím! (Lk 18,41)
Doporučujeme:

T-fish - originál design křesťanských trik
Pawlos & Mirda & Vašek
© 2005 - 2013